| Paino | 1.2 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Materiaali/tyyppi | Sellakka |
| Alkuperämaa | Ruotsi |
| EAN-koodi | 7340079501163 |
| Tavarantoimittaja |
16.80 € Sis. Alv.
Primer on veteen sekoitettuja sellakkahiutaleita ja sillä on monta käyttötarkoitusta. Primer on erinomainen pohjuste imeville pinnoille kuten paperille, rappaukselle, betonille jne. ennen maalausta Linus emulsiomaalilla. Primeriin voidaan sekoittaa liitua jolloin siitä tulee hienosiloitetta. Sitä voi käyttää puun, seinien, tapettien jne. siloittamiseen. Kuivumisaika on noin 30 minuuttia. Primer estää myös esimerkiksi nikotiinin, noen ja vesivaurioiden läpäisyn. Primerilla ja hohkakivijauheella voidaan hioa maalatuja pintoja.
Saatat myös pitää...
Tutustu myös
-
8.80 € Sis. Alv.
Liitua käytetään liimamaalin valmistukseen ja kaakeliuunin saumaukseen. Liidusta ja pellavaöljystä valmistetaan kittiä. Säilytetään kuivassa.
-
19.00 € Sis. Alv.
Pyöreä erikoissivellin ikkunoiden maalaamiseen. Kapealla kärjellä maali levittyy tasaisesti kulmiin ja kapeisiin puitteisiin. Ergonominen varsi. FSC- certified.
-
21.90 € Sis. Alv.
Pyöreä erikoissivellin ikkunoiden maalaamiseen. Kapealla kärjellä maali levittyy tasaisesti kulmiin ja kapeisiin puitteisiin. Ergonominen varsi. FSC- certified.
-
39.10 € Sis. Alv.
Lasimestarinkitti 683, on korkealaatuinen kitti joka on valmistettu puhtaasta pellavaöljystä ja hienoimmista liitulaaduista. Sitä käytetään lasituksessa, kittauksen korjaamiseen ja pohjamaalatun puun tasoittamiseen.






